
Akár egy telefonhívással is segíthetünk a bajba jutottakon. Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
Az Iskola másként hét keretében a Vidrátszegi Általános Iskola, illetve a nyárádtői Emil Drăgan Általános Iskola 5–8. osztályos tanulói az emberkereskedelem veszélyeiről hallhattak az Országos Emberkereskedelem Elleni Ügynökség Maros megyei regionális központja által szervezett tájékoztatón a nyárádtői kultúrotthonban.
2017. május 24., 17:362017. május 24., 17:36
A modern rabszolgaság valós veszélyeiről, az áldozatok behálózásának módszereiről, illetve annak elkerüléséről beszéltek az ügynökség munkatársai. Mint közleményükben kifejtik, felkészült, aktív diákokkal, közösséggel találkoztak Nyárádtőn, amely további együttműködésre ad okot, hiszen
Konkrét helyzeteket mutattak be a központ képviselői, kampányfilmet vetítettek a témában, valamint az ügynökség képviselőjének előadása tette még hasznosabbá a bemutatást.
Felhívták a jelenlévők figyelmét a Maros megyei regionális ügynökség ingyen hívható telefonszámára is, amely nemcsak a nyárádtői iskolásoknak, hanem bárki számára hasznos lehet. Amennyiben gyanús esetet észlelünk, vagy emberkereskedelem áldozatairól tudunk, értesítsük az Országos Emberkereskedelem Elleni Ügynökséget a 0800 800 678-as ingyenes telefonszámon, illetve a 0040 21 313 31 00 külföldről is hívható számon. A bejelentő adatait bizalmas információként kezeli az ügynökség.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
A magyar történelem legfájdalmasabb napjára, a trianoni békediktátum 106. évfordulójára emlékeztek Csíksomlyón csütörtökön a Székely Hadosztály emlékművénél. Ez a nap a magyar megmaradás ünnepe is egyben.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
szóljon hozzá!