
A Bernády György-szobor körüli tér is megújulhat a kezdeményezés által. Archív
Fotó: Rab Zoltán
Nyilvánosságra hozták azt a tíz nyertes lakossági ötletet, amelyet már idén megvalósít a marosvásárhelyi városháza. Az első alkalommal megszervezett részvételi költségvetés első szakasza nagy népszerűségnek örvendett.
2022. március 22., 17:132022. március 22., 17:13
2022. március 22., 17:132022. március 22., 17:13
Nagyvárosok és jól működő kisvárosok példáját követve idén első alkalommal hirdették meg a részvételi költségvetést Marosvásárhelyen. A tét:
A kezdeményezést a városvezetés szerint több ezer marosvásárhelyi támogatta szavazatával.
A program első szakaszában hat kategóriában tölthettek fel projekteket a városlakók a bugetareparticipativa.tirgumures.ro platformra. Ezek közül harminc került be a második körös szavazásba. Ebben a szakaszban már csak egy támogató szavazatot lehetett leadni. Mint Portik Vilmos alpolgármestertől megtudtuk, a bizottság a beérkezett szavazatok alapján rangsorolta a tíz nyertes ötletet. A szabályzat szerint
A fennmaradó négy helyre a szavazatszámok alapján kerültek fel a projektek. Abban az esetben, amikor két pályázat azonos szavazatszámot ért el, a nyertest az első körös szavazás eredménye alapján választották ki.
A hat kategória győztese közé tartozik
a biztonságos gyalogosövezet kialakítása a Kárpátok sétányán,
a szociális igazgatóság épületének akadálymentesítése,
a Bernády György-szobor körüli tér rendezése,
biztonságos kerékpártárolók kialakítása,
a Waldorf-iskola étkezdéjének és műhelyének a felújítása,
illetve a jelzőlámpa nélküli átjárók kivilágítása.
A további négy nyertes pályázat a szavazatszámok függvényében:
George Coșbuc Gimnázium – A jövő laboratóriuma projektje – 522 szavazat,
Játszótér és járdajavítás a 8-as Számú Napköziotthon és a Serafim Duicu-iskola környékén – 60 szavazat,
Köztársaság téri park felújítása – 47 szavazat,
Bazsalikom utca felújítása – 45 szavazat.
Az alpolgármester szerint az elkövetkezőkben a szakigazgatóságok hozzálátnak az öltetek megvalósításához, hiszen a költségvetésben rendelkezésre áll az ehhez szükséges pénzalap.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
szóljon hozzá!