
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Száraz növényzet gyúlt ki Madéfalván, a lángok egy hektáron pusztítottak a hétvégén. Gyergyóújfaluban, Ditróban valamint Kászonújfaluban is felcsaptak a lángok, de Csíkszereda sem kivétel: a város határában a tőzeg gyúlt be – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
2019. március 24., 18:222019. március 24., 18:22
2019. március 24., 18:332019. március 24., 18:33
„Beindult a szezon” a tűzoltóknak, hiszen több településről is kaptak riasztást, hogy ég a száraz növényzet, lángok pusztítanak beerdősödött legelőkön, vagy út-menti területeken.
Mint arról Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője szerkesztőségünket tájékoztatta,
ahová a két esetkocsival kivonuló csíkszeredai tűzoltók munkáját a madéfalvi és a csicsói önkéntes tűzoltók segítették.
ide a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltók mellett a gyergyóalfalvi és a vaslábi önkéntes alakulatok is kivonultak.
Ide a kászoni önkéntes tűzoltók vonultak ki, hogy eloltsák a tüzet.
a tűzoltóság tájékoztatása szerint ide a csíkszeredai hivatásos tűzoltók egy egysége vonult ki.
ide a maroshévízi önkéntes tűzoltók vonultak ki, hogy eloltsák a lángokat.
Péntek reggel 7 óra 15 perc körül újabb Ro-Alert üzenetet kaptak Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben. Ez volt a negyedik ilyen riasztás szerda este óta.
A múlt évben történt vadkároknak valamivel több, mint a hatvan százaléka esetében kaptak kártérítést a Hargita megyei károsultak, a közeljövőben viszont várhatóan a fennmaradó hányaduk is pénzéhez jut. Ők többnyire terméskárok megtérítésére várnak.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
Bocsánatkérésre szólította fel Frunda Csenge marosvásárhelyi tanácsos Bungardean Emilian AUR-os önkormányzati képviselőt, aki azt állította, hogy ő nem tud románul. A felszólított tagadta ezt és azzal hárított: „mind testvérek vagyunk”.
2 hozzászólás