
Fotó: Gábos Albin
Áprilisban 6443 lej volt a bruttó átlagbér, 42 lejjel (+0,7 százalékkal) magasabb, mint márciusban, a nettó átlagbér pedig 3967 lej volt, ami 30 lejjel (+0,8 százalékkal) magasabb az előző hónaphoz képest – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Statisztikai Hivatal (INS) pénteken közzétett adataira hivatkozva.
2022. június 10., 11:212022. június 10., 11:21
A legmagasabb nettó átlagkeresetet az információtechnológiai szolgáltatások területén regisztrálták, beleértve az informatikai szolgáltatásokat (9746 lej), a legalacsonyabbat pedig a vendéglátásban (2120 lej).
A fogyasztói árak alakulásához viszonyítva a reálkeresetek indexe 2022 áprilisában 97,9 százalékon állt 2021 áprilisához képest. A reálkereseti index 2022 áprilisában 97,2 százalék volt 2022 márciusához képest.
1990 októberéhez képest áprilisban a reálkereseti index 227,5 százalékon állt, ami 6,7 százalékponttal kevesebb, mint 2022 márciusában.
2022 áprilisában a legtöbb ágazatban a nettó átlagkereset szintje az alkalmi jutalmaknak (bónuszok, kiemelkedő teljesítményért vagy húsvéti ünnepekért járó jutalmak), a nettó nyereségből származó összegeknek, utalványoknak köszönhetően nőtt, de annak is betudható, hogy a gazdasági szereplők újraindították tevékenységüket, vagy nagyobb bevételeket könyvelhettek el.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
1 hozzászólás