
Fotó: Borbély Fanni
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a február 3–16. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését, dátum szerint kitérve a leghidegebb éjszakákra is.
2025. február 03., 14:182025. február 03., 14:18
Az első héten napközben nem nagyon fog ingadozni a hőmérséklet, és Erdély-szerte az évszaknak megfelelőan alakul az időjárás, 2–4 Celsius-fok közötti csúcsértékekkel. Második héten már kisebb kiugrások várhatók, így napközben 5–6 fokra is felkúszhat a hőmérséklet.
Ami az éjszakai lehűléseket illeti, a hét elején mínusz 1, illetve mínusz 7 fokig esik vissza a hőmérséklet, a hét második felében pedig ez mínusz 4, mínusz 6 fokra alakul. Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint ennél is jobban visszahűl éjszakánként a második héten, átlagban mínusz 9, mínusz 7 fokig,
Csapadék szinte a teljes kéthetes időszakban előfordulhat, de legnagyobb valószínűséggel február 3-án, 7-én és 15-én.
A hegyekben sem nagyon fog ingadozni az elkövetkező két hétben az időjárás, napközben mínusz 4, mínusz 1 Celsius-fokig melegszik fel, a legmagasabb értékek február 9. körül, illetve a kéthetes periódus végén várhatók. Éjszakánként mínusz 12, mínusz 8 fokig is visszahűl, a jelzett időszak végén várhatók a magasabb értékek. Csapadék inkább ennek a hétnek az elején, valamint a következő hétnek a végén várható.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
Történelmi mélypontra gyengült csütörtökön a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1417 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 4,13 banis (0,8 százalékos) emelkedést jelent az előző napi 5,1004 lejhez képest.
Kilőtték azt a fiatal medvét, amelyik az elmúlt hetekben többször is állatokat pusztított Eresztevényben és Maksán. A korábban elkergetett, majd a Bodoki-havasokba elszállított példány visszatért a faluba, és újabb támadása után szerdán este lőtték ki.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
Az RMDSZ törvényjavaslatot nyújtott be, amely szerint egy csökkentett összegű gyermekpénz mellé jelenléti ösztöndíjat vezetnének be – de csak azoknak, akik rendszeresen járnak óvodába vagy iskolába. A törvény egyik előterjesztőjével beszélgettünk.
Márciusban 6,1 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint februárban – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Jóváhagyta a kormány szerda esti ülésén a növénytermesztőknek és állattenyésztőknek járó átmeneti támogatások (ANT) keretösszegeiről szóló határozatot – közölte Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
szóljon hozzá!