
Jó lesz, ha az esernyőt nem tépi ki a kezünkből a szél. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Csapadékos, szeles idő várható a következő napokban – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteki közlésére hivatkozva.
2022. november 18., 12:262022. november 18., 12:26
Az előrejelzés szerint pénteken délután hattól hétfő délután hatig az ország nagy részében esni fog az eső, a csapadékmennyiség meghaladhatja a 20–30, helyenként pedig, főleg nyugaton és délnyugaton a 40–50 litert négyzetméterenként.
Moldva északi felében szombatra virradóan havaseső, havazás várható, és talajmenti jegesedésre is számítani kell.
Felerősödik a szél, általában 45–55 kilométeres óránkénti sebességgel fog fújni, de a széllökések alkalmanként elérhetik a 80–90 km/h-s sebességet.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!