
Fotó: Pinti Attila
Törökországba utazott az FK Csíkszereda U19-es korosztályos focicsapata, hogy lejátssza az UEFA Youth League visszavágóját. A Galatasaray elleni meccs szerdán délután három órától lesz.
2022. október 03., 12:462022. október 03., 12:46
2022. október 03., 12:482022. október 03., 12:48
A szeptember közepén megrendezett hazai találkozóra még az esélytelenek nyugalmával készülhetett a román bajnokságot tavasszal megnyerő – és így a nemzetközi porondon Romániát képviselő – FK Csíkszereda. Ám az itthoni 1–1-es végeredmény (a piros-feketék gólját a 64. percben El Sawy szerezte) megmutatta, hogy a csíkiaknak van keresnivalójuk az október 5-i visszavágón.

Felvette a küzdelmet nagynevű ellenfelével az FK Csíkszereda, szerdán délután hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a török Galatasaray együttesével a labdarúgó Ifjúsági Bajnokok Ligája első fordulójának első mérkőzésén.
A fiuk hétfőn hajnalban Csíkszeredából autóbusszal indultak Bukarestbe, onnan 13.10 perckor száll fel a repülőjük, amely egy óra alatt Isztambul második legnagyobb repülőterére, a Sabiha Gökçen Nemzetközi Repülőtérre repíti őket.
Călin Georgescu hétfőn ismét kérte, hogy oldják fel a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) 2024 december elején tartott ülésének titkosítását, arra hivatkozva, hogy az alapozta meg az elnökválasztás második fordulójának érvénytelenítését.
Emésztőgödörbe esett pónilovat mentettek ki vasárnap a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltóegyesület tagjai Alsóboldogfalván.
Lakóházban csaptak fel a lángok hétfőn este Vidrátszeg főutcáján, a tűzoltók már elkezdték az oltást – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
Továbbra is problémás a romániai átoltottsági arány – hívta fel a figyelmet hétfőn Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter, hangsúlyozva, hogy a különféle kezdeményezések, köztük a gyógyszertári oltás kísérleti programja sem hozott érdemi javulást.
Politikai felelősségre vonás, akár tisztségből való felmentés is várhat azokra a miniszterekre és államtitkárokra, akiknek mulasztása miatt Románia uniós helyreállítási forrásokat veszít – jelenetette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
A 8,2 lejt is meghaladta a gázolaj literenkénti ára egyes töltőállomásoknál – például Csíkszeredában is –, és a következő időszakban akár 8,3–8,5 lejre is emelkedhet – mutat rá elemzésében az Intelligens Energia Egyesület.
szóljon hozzá!