
Fotó: Freepik
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany hétfőn 419,9433 lejt ér, 4,1286 lejjel (0,99 százalékkal) többet, mint pénteken. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött – írja az Agerpres.
2025. január 13., 15:592025. január 13., 15:59
A jegybank adatai szerint az euró hivatalos árfolyama 4,9731 lej hétfőn, ez 0,03 banival (0,01 százalékkal) több a pénteken jegyzettnél (4,9728 lej).
A dollárhoz képest is gyengült a lej, az amerikai valuta árfolyama 4,8734 lej, 4,68 banival (0,97 százalékkal) több, mint pénteken (4,8266 lej).
A svájci frankhoz viszonyítva szintén gyengült a lej, hétfőn egy svájci frank 5,3188 lejt ér, míg a pénteki árfolyam 5,2813 lej volt.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!