
Fotó: Pinti Attila
Az űridőjárás újabb szemmel látható eseményének vagyunk ismét tanúi Székelyföldön is, ugyanis geomágneses vihar zajlik éppen, aminek következtében sarki fény keletkezik, ami jól láthatóan pirosra festi az égboltot. Ilyen volt a sarki fény csütörtök este Csíkszereda fölött.
2024. október 10., 23:352024. október 10., 23:35
A látványos égi jelenséget sokan próbálták megörökíteni, így többen is kimentek a városszéli parkolókba, ahol várták, hogy bevörösödjön az égbolt, ami aztán látványosan meg is történt. Azokon a helyszíneken látszott a legjobban a sarki fény, ahol alacsony volt a fényszennyezés, az ilyen helyszíneken szabad szemmel is jól lehetett látni az égi jelenséget.
A geomágneses viharok hátteréről a Szentegyházi Meteo Állomás osztott meg tudnivalókat a Facebook-oldalán.
Oroszország újabb dróntámadást hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Izmail térségében, a Tulcea megyei folyami határ közelében, szerdára virradóra.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Az elmúlt időszak egyre növekvő politikai feszültségei alapján számítani lehetett a bizalmatlansági indítványra – jelentette ki kedd este a horvátországi Dubrovnikban Nicușor Dan államfő.
A rémhírek dacára egyelőre nem kell attól tartani, hogy a légitársaságok teljesen kifogynak az üzemanyagból. A kerozin árának emelkedése miatt azonban a tavalyhoz képest drágább lesz a repülés.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
szóljon hozzá!