
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Csíki Anyák Egyesülete idén is megszervezi a babahordozó napokat október 13–15. között Csíkszeredában, az eseményen szakemberek és szülők közösen tanulják, tanítják és népszerűsítik a babahordozást.
2022. október 12., 13:162022. október 12., 13:16
A babahordozó napok megnyitóját csütörtökön 10 órától tartják, helyszín a Csíkszereda központjában található Zengő Tér. A programsorozat részeként a babahordozás történetéről lesz szó, de fényképkiállítást is rendeznek, amelyre szerdán 18 óráig még küldhetnek hordozós fotókat az anyukák. Csütörtökön 15 órától az egyesület által rendszeresen megszervezett szülészeti látogatásra kerül sor, majd 17 órától előadásokat tartanak szakemberek a hordozás témakörében.
Pénteken fél 11-től a babahordozás népszerűsítésének céljából séta veszi kezdetét, ahová a babakocsival csatlakozókat is szeretettel várják, a séta gyülekező pontja a Szabadság tér, majd 17 órától ismét szakemberek segítenek a helyes hordozási technikák elsajátításában: Csukás Emese babahordozási tanácsadó és Kuzman Hajnalka babahordozási tanonc társaságában lehetőség nyílik különféle babahordozók kipróbálására, majd 18 órától Török Orsolya gyógytornásszal kezdődik egy interaktív beszélgetés, melynek címe: Hogyan vigyázzunk magunkra hordozás közben?
A szombati zárónapon 10 órától babahordozó eszközök és kellékek mustrájára, valamint cserebere vásárra látogathatnak el az érdeklődők, majd 11 órától tombolahúzással fejeződik be a rendezvény.
A részletes programsorozat ide kattintva érhető el.
A három napos esemény a Csíki Anyák Egyesülete és a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének közös programja. Társszervező a Csíki hordozó édesanyák csoport, helyszíni partnerük a Zengő Tér.
Villanyoszlop dőlt az úttestre a Gyilkos-tónál, Székelykeresztúr környékén pedig közel 2817 fogyasztó maradt áram nélkül a heves széllökések és az esőzések miatt hétfőn este – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Idén októberben 11 százalékkal több új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint 2024 azonos hónapjában.
Nicușor Dan államfő november 24-ére összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelynek napirendjén a nemzetbiztonsági stratégia, valamint a kábítószer-kereskedelem és -fogyasztás megelőzése szerepelt.
A Tulcea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) több mint 10 járművet biztosított azoknak, akiknek el kell hagyniuk az Ukrajnával határos Ceatalchioi települést, de evakuálásuk nehezen halad, mert az emberek nem akarják elhagyni az otthonukat.
Emberközelben szeretne maradni az RMDSZ, ezért a politikusai Háromszék-szerte is fogadóórákat tartanak, hogy bárki elmondhassa panaszát, meglátását. Az elhangzottak alapján problématérkép készül, amely meghatározza a következő időszak munkájának fókuszát.
Hit, remény és rajzfilm címmel nyílik kiállítás Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező és grafikusművész munkáiból csütörtökön a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban.
Călin Georgescu hétfőn megjelent a bukaresti ítélőtáblánál annak a büntetőperének az előkészítő ülésén, amelyben Horațiu Potra zsoldosaival együtt alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezte meg a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház november 17-én, a koraszülöttek világnapján az idő előtt világra jött babák és szüleik találkozóját.
Ilie Bolojan kormányfő hétfőn kijelentette, hogy a jövő évi költségvetés tervezetének összeállítása nagy valószínűséggel januárra tolódik.
Ingadozó hőmérsékleti értékekre és szinte minden nap csapadékra lehet számítani a következő két hétben az egész országban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, november 17–30. időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!