
Fotó: Beliczay László
Több padot is megrongált egy fiatal pár férfi tagja az elmúlt hétvégén a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ (SZÉK) udvarán – az oktatási intézmény vezetősége békés úton rendezné a helyzetet, ezért a tettes jelentkezését várják.
2022. április 25., 12:252022. április 25., 12:25
2022. április 25., 15:212022. április 25., 15:21
Egy padot felborított, egyet össze is tört, egy másikról pedig deszkákat feszegetett fel egy fiatal pár férfi tagja szombatra virradóra az oktatási központ udvarán – vázolta a helyzetet Ilyés Ferenc, a SZÉK ügyvezető igazgatója. Lapunknak elmondta, bár a történtekről felvételt készített a teret figyelő kamerájuk,
Fotó: Beliczay László
Éppen ezért arra kérik a tettest, hogy mielőbb vegye fel velük a kapcsolatot, hogy közösen találjanak békés megoldást a megrongált kültéri bútorzat helyrehozására.
– fogalmazott az igazgató. Egyébként az elmúlt éveket számba véve ez már a negyedik alkalom, amikor rongálások történtek a helyszínen, de eddig mindig sikerült békés úton rendezni a problémákat.
Fotó: Beliczay László
Ilyés Ferenc rámutatott: tudják, hogy népszerű találkozóhely a fiatalok körében az intézmény előtti tér, ahol továbbra is szívesen látnak mindenkit.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2 hozzászólás