
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A kormány keddi ülésén hagyta jóvá a veszélyhelyzet meghosszabbításáról szóló határozatot, amelynek értelmében január 13-tól harminc nappal meghosszabbítják a veszélyhelyzetet Romániában – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. január 12., 17:512021. január 12., 17:51
A veszélyhelyzet meghosszabbításáról és az ebben az időszakban érvényes járványügyi intézkedésekről szóló tervezetet az előterjesztett formában fogadta el a kabinet – áll a kormány tájékoztatásában. A rendeletbe foglalt védelmi intézkedések megegyeznek a jelenleg érvényben lévőkkel, így
Továbbá érvényben marad a kijárási tilalom 23 és 5 óra között, akárcsak a kulturális és magánrendezvények szervezésének tilalma. A gyógyszertárak, benzinkutak, illetve futárszolgálatok kivételével minden üzletet kötelezően be kell zárni 21 órakor. A vendéglátóipari egységekre vonatkozó szabályok az elmúlt 14 napban megállapított fertőzöttségi arány függvényében változnak településenként: ahol a megbetegedések száma meghaladja a 3 ezreléket, nem nyithatnak ki az éttermek, kizárólag ételkiszállítást vállalhatnak. Azokon a helyeken, ahol az arány 3 és 1,5 ezrelék közötti, a vendéglátó helyek kapacitásuk 30 százalékával működhetnek, 1,5 ezrelék alatt pedig befogadóképességük 50 százalékával.
A következő harminc napban is országszerte zárva maradnak az uszodák, játszóházak és játéktermek, illetve a sportrendezvények is csak nézők nélkül bonyolíthatók le.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!