
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Egy nap alatt 213 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában, ezzel pedig 18 283-ra nőtt az igazolt esetek száma az országban – áll a Stratégiai Kommunikációs Csoport hétfő délután egy órai jelentésében, amelyben arra is kitérnek, hogy eddig 11 630 beteg gyógyult meg.
2020. május 25., 13:282020. május 25., 13:28
2020. május 25., 13:302020. május 25., 13:30
Intenzív osztályon jelenleg 177 pácienst kezelnek, intézményes karanténban 6001 személy van, ugyanakkor 67 595-en otthoni elkülönítésben várják, hogy kiteljen a kéthetes izolációs időszak.
Mostanáig országosan több 377 ezer koronavírustesztet végeztek el.
Az elmúlt huszonnégy órában a 2020/55-ös járványügyi törvénynek megfelelően a rendőrök és csendőrök országszerte 232 bírságot szabtak ki, összesen több mint 153 ezer lej értékben.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
szóljon hozzá!