
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ro-Alert üzenetben figyelmeztették 22 óra után néhány perccel a csíkszeredaiakat, hogy medve jár a Pacsirta sétány 13C tömbháza környékén.
2023. augusztus 17., 22:122023. augusztus 17., 22:12
2023. augusztus 17., 22:132023. augusztus 17., 22:13
A hatóságok mindenkit arra kérnek, hogy maradjanak a lakásukban, ne tegyék ki magukat veszélynek, óvják a háztartásukban levő állatokat, ne próbáljanak fényképezkedni a medvével, ne próbálják etetni a nagyvadat.
Legutóbb épp egy héttel ezelőtt, csütörtök este, 23 óra után tűnt fel a medve a Pacsirta sétány 3-as tömbházának környékén.

Már lakott területre, a tömbházak közé is bemerészkedik a medve Csíkszeredában, ugyanis csütörtökön este RO-Alert üzenetben figyelmeztettek a hatóságok, hogy medvét láttak a Pacsirta sétány 3-as tömbházának környékén.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
3 hozzászólás