
Fotó: Csalamádé Színjátszó Tábor
Egy év kihagyás után idén augusztus 9-től ismét megrendezik a Csalamádé színjátszó tábort. Ezúttal is több szakasza lesz, és a táborban most is készül majd egy előadás, amelyet több helyszínen is játszani fognak.
2021. július 28., 17:262021. július 28., 17:26
2021. július 28., 17:272021. július 28., 17:27
Évről évre sokakat vonz a Csalamádé színjátszó tábor, amely kiváló lehetőség azok számára, akiket érdekel a színművészet, szeretnének kibontakozni, fejlődni. Tavaly a koronavírus járvány miatt nem volt lehetőség a tábor megszervezésére, idén azonban a bevált struktúra alapján ismét megrendezik.
„Augusztus 9-én kezdődik el a tábor, az első egy hete Csikcsaracsóban lesz, ez egy Csikcsicsó melletti kis falu, ami már megszokott helyszínünk. Augusztus 15-től beköltözünk Gyergyószentmiklósra, a Figura Stúdió Színházba, itt készül el az az előadás, amit augusztus 25-e után be szeretnénk mutatni.
– részletezte Kolozsi Borsos Gábor színművész, a tábor főszervezője.
Fotó: Csalamádé Színjátszó Tábor felvételei
A táborban 14-18 év közötti fiatalok vehetnek részt, legtöbb 20 személy jelentkezését várják augusztus 1-ig a 0740-517-174-es telefonszámon.
A táborban készülő előadás ezúttal a magyar népmesékből áll össze, ezek közül többől raknak össze egy történetet, amit majd a csalamádésok bemutatnak a közönségnek.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
szóljon hozzá!