
Fotó: Haáz Vince
Újra megjelentek kedden a bérelhető elektromos rollerek Marosvásárhelyen. Változtak az árak, kevesebb a roller, és új szolgáltató megjelenése is kilátásban van.
2022. május 10., 22:012022. május 10., 22:01
Míg tavaly 350, idén egyelőre csak 250 elektromos rollert helyeztek ki kedden reggel Marosvásárhely-szerte. A kijelölt állomásozókból reggel már kölcsönözhetők voltak a járművek.
Az elkövetkező napokban számítani lehet a helyi rendőrök általi ellenőrzésekre, így várhatóan a szabályok betartása is jobban fog menni. Az elektromos rollerekkel ugyanis csak az úttesten lehet közlekedni 14 év felettieknek, és 16 éves korig kötelesek a rollerezők védősisakot viselni.
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi városháza sajtószóvivőjétől, Rigmányi Esztertől megtudtuk, hogy az érintett vállalkozás idén két újdonsággal érkezett, mindkettő a bérlés költségeire vonatkozik:
Fotó: Haáz Vince
„A rollerek használatához a bérelni szándékozóknak le kell tölteniük a megfelelő alkalmazást, és a térkép segítségével megtalálhatják a hozzájuk legközelebb álló hajtányt, amelyet egy gombnyomással feloldhatnak. A rollert használat után az alkalmazás utasításai, javaslatai szerint kell leparkolni.
– részletezte a szóvivő.
Fotó: Haáz Vince
Mint korában beszámoltunk róla, a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők megszavazták a határozattervezetet, amely alapján több szolgáltató is elhozhatja elektromos rollereit Marosvásárhelyre.
Rigmányi Esztertől azt is megtudtuk, hogy még egy hasonló profilú cég érdeklődött, kérése és iratcsomója jelenleg a közterület-kezelő igazgatóság asztalán van ellenőrzés, jóváhagyás céljából.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
szóljon hozzá!