
Hamarosan újra lehet mozizni a Mikó-várban és még néhány rendhagyó helyszínen is
Fotó: Veres Nándor
Nyári dátumot választottak a szervezők az idei Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztiválnak. A jövő héten, június 23. és 27. között tartandó filmszemle programját és a vetítendő alkotások címét és vetítéseik időpontjait is közzétették.
2021. június 16., 20:042021. június 16., 20:04
2021. június 17., 12:362021. június 17., 12:36
A jövő szerdán 17 órától kezdődő megnyitón a Csíki Kamarazenekar koncertezik a Mikó-várban, utána pedig Farkas György: Mostmár jöhetsz, Jézuska című kisjátékfilmjét vetítik 18 órai kezdettel, melyet közöségtalálkozó követ.
19 órától Nagy Anikó Mária és Szabó Attila Otthon, otthon című kisjátékfilmjét tekinthetik meg az érdeklődők a Mikó-várban, melynek végén ugyancsak közönségtalálkozó lesz. A közönségtalálkozót 20:30-tól a Nagy Anikó Mária rendezte Vonal felett című dokumentumfilm vetítése követi majd, ugyancsak a Mikó-várban. Ezzel egy időben, szintén fél kilenctől a Szívek királynője című dán-svéd drámát vetítik a Csíki Moziban.
Csütörtökön Orosz Dénes romantikus vígjátékával indul a vetítés a Csíki Moziban: A Seveled című filmet tűzték műsorra 18 órától, román felirattal. Ezt követi 20 órától Chloe Zhao Nomádok földje című filmdrámája, ami idén a legjobb filmnek és a legjobb rendezőnek járó Oscar-díjat is megkapta.
Pénteken Thomas Vinterberg filmjét vetítik elsőként a Csíki Moziban, a Még egy kört mindenkinek premierje 17:30-kor lesz. Ezt követően 19:30-tól Szabó István Zárójelentés című filmjét lehet megnézni, ugyancsak a moziban. 21:30-tól rendhagyó helyszínen,
Szombaton már délelőtt megkezdődnek a vetítések. 11 órától a Hanno Olderdissen által rendezett Lassie hazatér című filmet tekinthetik meg az érdeklődők magyar szinkronnal, 13-től pedig ugyanez a film román szinkronnal lesz látható ugyanott. 18 órától Radu Jude: Babardeală cu bucluc sau porno balamuc című, a Berlinalén Arany Medve díjat nyert filmjét vetítik a moziban, 20:30-tól pedig Céline Sciamma Portré a lángoló lányról című alkotása lesz látható. 21:30-tól kezdődően a Pacsirta sétány sportpályáján vetítik majd Lóth Balázs Pesti balhé című filmjét román felirattal.
Vasárnap délelőtt 11 órától a Lelki ismeretek című Pixar animációt lehet megnézni 3D-ben a Csíki Moziban, 14:30-tól pedig a colectiv című film lesz látható a Mikó-várban, Alexander Nanau rendezésében. 16:30-tól ismét a moziban lesz vetítés: Ilja Krzsanovszkij, Jekaterina Oertel orosz rendezők Dau. Natasha című filmjét láthatják az érdeklődők, magyar felirattal.
A rendezvény utolsó vetítése 19 órától kezdődik a Mikó-várban, melynek során Nagy Viktor Oszkár Becsúszó szerelem című filmjének premier előtti vetítését kísérhetik figyelemmel a résztvevők.
A vetítést követően a rendezvénysorozatot a Loose Neckties Society koncertjével zárják.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!