
Képünk illusztráció
Fotó: Salvator Alapítvány
Hatodik éve foglalkozik lovas terápiával, illetve fejlesztéssel a gyergyószentmiklósi Salvator Alapítvány. Egy év kihagyás után ismét lehet jelentkezni a Megtartó lóerő címet viselő foglalkozássorozatra.
2020. február 25., 15:022020. február 25., 15:02
A terápián 2–18 év közötti, krónikus betegséggel, illetve fogyatékossággal élő gyermekek vehetnek részt. Szükséges az orvosi ajánlás, illetve a szülők aktív elköteleződése, vagyis hogy vállalják, hogy a gyermeket mind a húsz alkalomra elviszik.
„A tapasztalat azt mutatja, hogy minden részvevőnek az épülését szolgálja a lovas terápiás foglalkozás. Természetesen a kiindulási állapottól függ, hogy milyen ütemben történik a fejlődés, de minden gyermek szeretettel és örömmel jön, hiszen a lovak által garantált elfogadó közeg egészen más, mint amihez szokva vannak” – hangsúlyozta Gáll Katalin pszichológus, a lovas terápia vezetője. A program keretében 15 gyermeket várnak, jelentkezni április 10-éig lehet. A lovas, szabadtéri fejlesztés várhatóan májusban kezdődik, az időjárás függvényében.
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
szóljon hozzá!