
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Keddhez hasonlóan 94 új koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán is Hargita megyében, illetve három haláleset is történt az elmúlt 24 órában. Az otthoni elkülönítésben lévő tünetmentes fertőzöttek száma megközelítette a háromszázat.
2020. október 14., 13:302020. október 14., 13:30
2020. október 14., 13:312020. október 14., 13:31
Továbbra is rendkívül magas az új esetek száma Hargita megyében, ahol 94 új koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán, ezzel 1572-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett

Hétfőhöz képest közel megduplázódott az egy nap alatt regisztrált koronavírus-fertőzések száma szerdán Romániában, de keddhez képest is kilencszázzal több esetet igazoltak. A szombati, rekordnak számító 3517 pozitív teszteredmény a múlté.
Gyógyultnak mindössze 12 személyt nyilvánítottak az elmúlt 24 órában, ezáltal 962-re emelkedett a fertőzést eddig legyőzők száma.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal 21 páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Hargita megye továbbra is szerepel azon megyék listáján, amelyekben meghaladta az 1,5-öt az ezer lakosra jutó igazolt koronavírus-fertőzések száma az elmúlt két hétben.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
3 hozzászólás