
A kerékpárosoké, gyalogosoké lesz a marosvásárhelyi főtér egyik része hétvégente
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi közlekedési rendőrség jóváhagyta a városháza kérését, így hétvégenként újra „kitiltják” a gépkocsikat Marosvásárhely főteréről. Korábban is volt ilyen korlátozás, de ahogy akkor, most is vannak elégedetlen városlakók és gépkocsivezetők.
2022. július 28., 19:542022. július 28., 19:54
Tavaly márciusban készült egy felmérés, amelyben a marosvásárhelyiektől többek között azt kérdezték, hogy mit szólnak ahhoz, hogy hétvégenként autómentesítik a főteret. Akkor a lakók több mint fele jó ötletnek tartotta ezt. Áprilisban megszületett az erre vonatkozó döntés, igaz, csak a főtér részleges lezárásáról szólt. Eszerint szombat délutántól vasárnap estig Marosvásárhely főterének egyik felét zárták le a gépkocsivezetők elől, de nem volt hosszú életű az intézkedés.
A marosvásárhelyi városháza most a közlekedésügyi rendőrség engedélyére hivatkozva az előttünk álló hétvégétől újra életbe ültetni a forgalomkorlátozást. Amit megtudtuk,
Ez azt jelenti, hogy a színház és a városháza felőli részen továbbra is közlekednek majd a gépkocsik, autóbuszok. Utóbbiak viszont kerülőútvonalakat is kell majd használjanak, így jó odafigyelni arra, hogy
A hétvégi, részleges forgalomkorlátozás egyelőre szeptember 4-ig, az iskolai nagyvakáció végéig lesz érvényes.
Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán a Székelyhonnak elmondta, hogy
Terelőutak hiányában a városi és a városon áthaladó forgalom biztosítása a teljes lezárás esetén szinte lehetetlen. A polgármester tájékoztatása szerint egyelőre szeptember 4-ig kaptak engedélyt, de szeretnék ezt meghosszabbítani, hiszen a főtér részleges lezárása több terasz megnyitását eredményezte a központban és a Bolyai utcában is. Úgy vélekedett, hogy
A hétvégi forgalomkorlátozás hírét azonban nem fogadta mindenki kitörő örömmel. A gépkocsivezetők, taxisok azt nehezményezik, hogy
Az autók és a buszok egy része a kisebb utcákban fog közlekedni, ennek az ott lakók nem örülnek, hiszen mint állítják, nagyobb lesz a zaj és a szennyezés. A gyalogosok, kisgyermekesek pedig, akik érdekeit szolgálja ez az intézkedés, azt kifogásolják, hogy csak a főtér egyik része lesz lezárva, a másik felén autók, mentők közlekednek, így nem lehet teljesen szabadon engedni a kisebb gyermekeket.
Jelentősen lehűl az idő a következő három napban, az ország nagy részén mérsékelt esőzések várhatók, a hegyekben pedig vegyes csapadékra is számítani lehet – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat az április 20–23. közötti előrejelzésében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetőtestülete hétfő reggeli online ülésén döntött a belső konzultáció kérdésének végső formájáról; az erre adott válaszok eredménye alapján eldönti, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Radu Miruță védelmi miniszter szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) felkészült az előrehozott választások eshetőségére is, a reformokról való lemondás feladást jelentene.
A Román Lottótársaság által szervezett Joker-játék történetének legnagyobb összegét nyerték meg a vasárnapi sorsoláson, amelynek értéke 65 969 447,56 lej, (több mint 12,93 millió euró).
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – közölte Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Ilie Bolojan kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke kijelentette, ha a szociáldemokraták kilépnek a kormányból, elrendeli a PSD által kormányzati tisztségekbe javasolt személyek leváltását.
Több fiatal is egy körhinta típusú, magasított berendezésben rekedt vasárnapról hétfőre virradó éjjel egy karánsebesi élményparkban.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
szóljon hozzá!