
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A hét eleji magas esetszámokhoz képest szombathoz hasonlóan ismét kevesebb, mindössze 5 új koronavírus-fertőzést igazoltak vasárnap Hargita megyében. A gyógyultak száma viszont ezúttal kevéssel, mindössze hárommal növekedett, így továbbra is száz fölött van a kórházban ápoltak száma.
2020. augusztus 02., 13:272020. augusztus 02., 13:27
2020. augusztus 02., 13:282020. augusztus 02., 13:28
Vasárnap 543-ra nőtt a járvány kezdete óta Hargita megyében azonosított koronavírus-fertőzések száma, miután öt új esetet igazoltak az elmúlt 24 órában a térségben – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal vasárnapi közleményéből. Eddig 410-en hagyták el gyógyultan a kórházakat, 17 haláleset történt, 103 fertőzöttet pedig a csíkszeredai, a székelyudvarhelyi, a gyergyószentmiklósi és a maroshévízi kórházakban kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt. A megyében 13 személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 339-en pedig házi karanténban vannak.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 12 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
szóljon hozzá!