
Archív
Fotó: Pinti Attila
Tizenkilencedik kiadásához érkezik idén a Szentegyházi Hagyományőrző Huszáregyesület nagyszabású rendezvénye, az Őszi Hadjárat, amelyen Kossuth Lajosék egykori toborzó hadjáratát elevenítik fel, miközben az aradi vértanúkról is megemlékeznek a résztvevők.
2024. október 04., 10:352024. október 04., 10:35
A háromnapos rendezvény pénteken 17 órától szentmisével kezdődik a szentegyházasfalvi római katolikus templomban, majd
Ezt követi 20 órától a Szentegyházi Gyermekfilharmónia és a helyi huszárok közös hangversenye, ugyanakkor kiosztják a Székely koszorú kitüntetéseket.
Szombaton elevenítik fel a toborzóhadjáratot, a reggel 8 órától kezdődő lovas és szekeres felvonuláson részt vesz Potápi Árpád János államtitkár is.
Az esemény vasárnap is folytatódik: a 9 órás reggeli szentmisét követően a szentegyházi Papkútjánál gyülekeznek a résztvevők, ahol közös bográcsozás, és színpadi műsorok lesznek, majd kiértékelővel és hosszan tartó énekórával zárul az Őszi Hadjárat.
A részletes program ide kattintva böngészhető.
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
1 hozzászólás