
Újra sárga járványügyi besorolás alatt van Csíkszereda a megnövekedett fertőzési arány következtében. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Sárga forgatókönyv lép életbe Csíkszeredában és több másik Hargita megyei településen a megnövekedett esetszámok miatt, a Hargita megyei vészhelyzeti bizottság keddi határozata értelmében. Oklándon a fertőzöttségi arány meghaladta a három ezreléket, így ott vörös forgatókönyv lép érvénybe.
2021. március 23., 16:482021. március 23., 16:48
2021. március 23., 19:592021. március 23., 19:59
A csíkszeredai városháza közlése szerint a hargitai megyeközpontban a fertőzöttségi arány hétfőn elérte az 1,74 ezreléket, ez tette indokolttá a „színváltást”. A sárga forgatókönyv értelmében többek között
Csíkszereda városvezetése arra kéri a lakókat, hogy a helyzet további romlásának megelőzése érdekében mindenki tartsa be a járványügyi előírásokat.
Csíkszereda mellett még Csíkszentlélek, Gyergyóújfalu, Maroshévíz, Gyergyótölgyes, Tusnádfürdő, Korond, Farkaslaka, Csíkmadaras, Székelyandrásfalva, Csíkszentkirály, Galócás, Nagygalambfalva és Székelyvarság esik sárga besorolás alá, a megyei vészhelyzeti bizottság pedig ezeken a településeken is elrendelte a sárga forgatókönyv életbe léptetését.
Ennek értelmében bezárnak a kulturális intézmények, a vendéglők és bárok beltereiben nem fogadhatnak vendégeket.
Mint korábban már megírtuk, a településeket oktatási és közigazgatási szervezés szempontjából eltérő értékek alapján osztályozzák, ugyanis míg tanügyi szempontból 1 ezrelék fölött már sárga zónás egy helység, addig közigazgatási szempontból csak 1,5 ezrelék felett lép zöldből sárgába.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
szóljon hozzá!