
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Ahogy az az előrejelzések alapján várható volt, ismét elérkeztek a fagyos hajnalok. A már megszokott helyeken jóval fagypont alá csúsztak a hőmérsékleti értékek, ezúttal viszont Csíkszereda épphogy bekerült az élbolyba.
2025. február 19., 08:262025. február 19., 08:26
2025. február 19., 08:272025. február 19., 08:27
A leghidegebb az Omu-csúcson volt az országban, ahol mínusz 20,3 Celsius-fokot regisztráltak, míg a Bilea-tónál mínusz 18,5 Celsius-fok volt szerdára virradóra.
Székelyföldön a Lakóca-tetőn volt a leghidegebb, ahol mínusz 15,8 Celsius-fokot mértek, a Bucsin-tetőn mínusz 15,6 Celsius-fok volt, míg Gyergyóalfaluban mínusz 15,4 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték.
Érdekesség ugyanakkor, hogy Csíkszeredában és Kézdivásárhelyen tizedre pontosan ugyanolyan hideg volt a reggel hat órakor összesített adatok szerint: mindkét városban mínusz 14,8 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
szóljon hozzá!