
Fák dőltek az útra a Kalonda-tetőn
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Fák dőltek az útra a Kalonda-tetőn az éjszaka folyamán történt havazás miatt, ugyanakkor kisebb balesetek is történtek. Míg az előbbi miatt segítséget kértek az önkormányzatok, utóbbi eseteket nem jelentik a prefektúrán, ezért úgy összegeznek, hogy nem történtek nagyobb problémák a téliesre fordult időjárás miatt.
2019. február 12., 11:322019. február 12., 11:32
2019. február 12., 11:332019. február 12., 11:33
Székelyudvarhely és Székelykeresztúr térségében nem fagyott, így könnyebb dolguk volt az útkarbantartóknak, a csúszásgátló anyagok alkalmazása után szinte azonnal elolvadt a hó az utakon – jelentette ki Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal sajtószóvivője a hétfőn este tíz óra és kedden reggel nyolc óra közötti időszakra vonatkozó összesítést ismertetve. Információi szerint csak a magasabb, hegyvidéki területeken – Bucsin-tetőn, a Gyilkostó és Borszék környékén – maradt egy-három centiméter latyakos hó az utakon.
A kisebb balesetekről – koccanások, sáncba csúszások – nincs tudomásuk, hiszen ilyenkor nem minden esetben hívják fel a 112-s segélyhívó számot az érintettek. A rendőrségtől ugyanakkor nem kaptak olyan jelentést, miszerint különösebb problémák lettek volna.
Voltak kisebb balesetek, de ezeket nem jelentették a prefektusi hivatalnak
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
A korondi és a farkaslaki önkormányzat kért segítséget, mivel a Kalonda-tetőn ismét fák roskadtak össze a nedves hó súlya alatt. Az ágak az útra dőltek, akadályt képezve az autósok előtt.
Adrian Pănescu megjegyezte, hétfő este tíz óta sárga kód van érvényben Hargita megyében a havazás miatt, a készültség szerdán éjjel kettőig tart.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!