
Már a múlt hónapban is az utolsó pillanatban oldódtak meg a bérproblémák. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Már a kedden esedékes októberi bérek kifizetésére sem maradt pénze a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóságnak, így nem kaphatta meg fizetését a szociális rendszer mintegy nyolcszáz alkalmazottja. A pénzhiány azonban már az ellátottakat is érinti, ugyanis a szociális otthonok fenntartási költségeire, illetve egészségügyi védőfelszerelések megvásárlására sincs pénze az igazgatóságnak.
2020. november 10., 18:572020. november 10., 18:57
2020. december 23., 17:082020. december 23., 17:08
Kedden kellett volna megkapják októberi fizetéseiket a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság alkalmazásában állók – az idősotthonokban, gyermekelhelyező-központokban dolgozók, ápolók, egészségügyi asszisztensek, hivatásos nevelőszülők, szociális munkások, pszichológusok, adminisztrációs munkát végzők –, azaz mintegy nyolcszáz alkalmazott, ám erre ebben a hónapban nem került sor.
Az intézmény már hónapok óta pénzügyi gondokkal küszködik, mert nem kaptak állami költségvetés-kiegészítést,
„Ma (kedden, szerk. megj.) kellett volna adjunk fizetést, de nem tudtunk adni” – foglalta össze a keddi helyzetet megkeresésünkre Elekes Zoltán, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság vezetője. Az intézmény igazgatója elmondta,
Ez azonban közel sem oldaná meg a gondjaikat. „A zsák fenekére értünk. Számlákat kellene kifizessünk, egészségügyi védőfelszereléseket kellene vásároljunk, tehát maszkokat, stb., de arra sincs már pénzünk.
– fogalmazott, kérdésünkre hozzáfűzve, a kialakult helyzet a rendszerben dolgozók mellett már az ellátottakat is érinti. Egyértelmű, hogy ha ebben a hónapban nem kap pénzt az intézmény, akkor jövő hónapban már elmaradásaik lesznek – tette hozzá.
A szociális és gyermekvédelmi igazgatóságnál az állami költségvetés-kiegészítésre várnak, ugyanis
A szociális és gyermekvédelmi igazgatóság a megyei tanácson keresztül kapja meg az állam által a működésre kiutalt pénzeket, a költségek 90 százalékára kellene pénzt adjon a pénzügyminisztérium, de ez az elmúlt években mindig kevesebb volt.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
szóljon hozzá!