
Fotó: Gábos Albin
Lakhatás, közbiztonság, közösségépítés, idősek, fiatalok, nagycsaládosok felkarolása, oktatás, közlekedés, egészségügy, turizmus, vállalkozás – ezek a témakörök mentén ismertette elképzeléseit Korodi Attila polgármesterjelölt és csapata csütörtök este Csíkszeredában.
2020. február 27., 21:592020. február 27., 21:59
2020. február 28., 00:142020. február 28., 00:14
Bemutatta városfejlesztési programját csütörtök este Korodi Attila és csapata Csíkszeredában. A Hargita Vendégváróban tartott eseményen elsőként a polgármesterjelölt köszöntötte a jelenlévőket. Korodi már bemutatkozója elején leszögezte:
„Nem volt ez egy hirtelen döntés, jó ideje érett már bennem. Arra, hogy miért, több válaszom is van. Magánemberként mindenki tudja, milyen az, amikor megérett az ember egy szakmai váltásra. Csíkszeredai lakosként pedig szeretnék egy olyan városban élni, ahol felszerelt iskolákban, egyetemeken lehet tanulni, idősként biztonságban érezhetjük magunkat, fiatalként bátran nekivághatunk az életnek, ahol a gazdaság motorjai pörögnek (...), illetve ahol a legfontosabb az, hogy senki nincs egyedül, tehát közösség vagyunk” – sorolta Korodi.
Hozzátette: az elmúlt hetekben a különböző találkozókon elhangzott beszélgetései során bebizonyosodott számára, hogy Csíkszeredának változásra van szüksége.
– hangsúlyozta.
Fotó: Gábos Albin
A polgármesterjelölt elmondása szerint bárhol dolgozott eddig, legyen az magán- vagy közszféra, mindig igyekezett maradéktalanul helytállni, mivel szeret dolgozni, közösségi ügyekkel foglalkozni, tervezni. Felelevenítette a környezetvédelmi miniszterként és képviselőként elért megvalósításait,
Beszéde végén Korodi arra is kitért, hogy a szövetség az előválasztás megszervezése által arról döntött, hogy nem saját maga, hanem a csíki emberek dönthetik el, ki vezesse a várost. „Tudjuk, hogy Csíkszereda történelmében még nem fordult elő, hogy RMDSZ-es polgármesterjelöltet legyőzze valamely más párt vagy független jelölt, tehát március 7-én tulajdonképpen lehetőségünk lesz eldönteni, hogy ki vezesse a városunkat a következő időszakban” – zárta.
Korodi bemutatkozóját követően az önkormányzati képviselőjelöltek kettesével, témakörökre bontva mutatták be a csapat terveit, elképzeléseit. Elsőként András Hunor Jenő vállalkozó és Ábrahám Előd sportszakember a lakhatás és a közbiztonság témakörét járta körül, majd Kálmán Dénes ügyvéd és Bors Béla jogász a közösségépítésről, illetve az idősek, a fiatalok és a nagycsaládosok felkarolásáról beszélt, kiemelve egy öregotthon létesítésének a fontosságát. A továbbiakban Bodor Zsolt egyetemi tanár, vegyész és Bardócz László vállalkozó az oktatást, illetve a közlekedést és a parkolást érintő terveikről ejtett szót. Előbbi témakör esetében egyebek mellett az önkormányzat által támogatott felzárkóztató programok szervezését emelték ki az érettségi eredmények javítása érdekében.
Fotó: Gábos Albin
Elképzeléseik között szerepel például egy városszéli parkoló létesítése, ahonnan az emberek tömegközlekedéssel juthatnának be a Csíkszeredába tartók a városközpontba. Emellett
Ezt követően Ambrus Lilla háziorvos és Sógor Enikő pszichológus az egészségügy terén tervezett elképzeléseiket járták körbe, végül pedig Varga Csaba vállalkozó és Szikszai Tamás ügyvéd a turizmusról és egy vállalkozóbarát Csíkszereda kialakításáról beszéltek.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
6 hozzászólás