
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Madéfalván tartott házkutatást a Hargita megyei rendőrség pénteken, olyan személyeknél, akik a gyanú szerint ismert márkákkal azonos vagy hasonló védjeggyel ellátott termékeket hoztak forgalomba.
2024. február 05., 13:412024. február 05., 13:41
2024. február 05., 13:422024. február 05., 13:42
Egy természetes személy otthonában és két jogi személy székhelyén tartott házkutatást követően a hatóságok több mint 45 liter tisztítószert azonosítottak és foglaltak le mintegy 1000 lej értékben pénteken. Ugyanakkor további vizsgálat céljából lefoglaltak 17 kilogramm különböző fajtájú kávébabot több mint 1700 lej értékben, mivel a gyanú szerint hamisítványokról van szó.
A rendőrség folytatja a nyomozást a teljes bűncselekmény felderítése és az érintettek azonosítása érdekében – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
2 hozzászólás