
Fotó: Haáz Vince
Nyáron nemcsak a lakók által gyakran látogatott helyeken, hanem a turistalátványosságoknál is számos kéregetővel találkozhatunk Marosvásárhelyen és Segesváron. Mindkét városban a helyi rendőrség megpróbál fellépni ellenük, de nem sok sikerrel.
2019. augusztus 11., 13:182019. augusztus 11., 13:18
Marosvásárhelyen idén ötvennél is több, köztereken kolduló gyermeket és felnőttet azonosított és büntetett meg a helyi rendőrség. Mint Raul Matiş, a rendőrség vezetője elmondta, főleg a nagyáruházak parkolóiban, a templomok előtt, a belvárosi teraszok és a Víkendtelep környékén vannak kéregetők. Legtöbbjük helyi, a Hidegvölgyben lakik, de vannak a Băneasa utcából is.
A helyi rendőrség többször felhívta a városlakók figyelmét, hogy ne adjanak pénzt, hiszen így bátorítják a cselekedetet, s egyre több gyermeket küld koldulni a hozzátartozója. Azonban a városlakók továbbra is pénzzel és élelemmel „segítik” a kéregetőket.
De mindhiába, ezeket soha nem fizetik ki, így ez a fegyelmezési módszer nem elég hatásos. Amennyiben gyermekkoldusokat találnak az utcákon felügyelet nélkül, beszállítják őket a sürgősségi gyermekjogvédelmi központba. Idén tizenöt, 2 és 15 év közötti gyereket kísértek be. Ott addig maradnak, amíg nem azonosítják a szüleiket és haza nem viszik őket.
Segesváron nem a városlakók, hanem a turisták „bátorítják” a koldusok jelenlétét, főleg a turistalátványosságnak számító középkori lakott várban. Mint a közszolgálati rádió román szerkesztőségének a segesvári helyi rendőrség vezetője, Ioan Alb elmondta,
Elsősorban a várban levő turistáktól kéregetnek, sikerrel. Mint a helyi rendőrség vezetője elmondta, két alapítvány munkatársaival és a városháza szociális igazgatóságával közösen próbálják kiszorítani a kéregetőket a belvárosból és a várból, több-kevesebb sikerrel. Idén már kétszáznál több pénzbírságot róttak ki, ezek nagy részét azonban soha nem törlesztik az érintettek.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!