
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Teljesen átállt az online oktatásra a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara, amely közlésük szerint zökkenőmentesen működik. A felsőoktatási intézmény felajánlja segítségét az olyan iskolák számára, akik az általuk használat rendszert szeretnék bevezetni e-learning felületként.
2020. március 18., 17:402020. március 18., 17:40
2020. március 18., 17:512020. március 18., 17:51
Az egyetem szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye azt írja, hogy sok iskolának lehet segítség az online oktatás terén szerzett tapasztalatuk.
„Mivel tudjuk, hogy egy ilyen rendkívüli helyzetben egyik legnagyobb emberi és közösségi érték a közösségvállalás, az önkéntes segítség, felajánljuk a témában eddig szerzett ismereteinket, elkészült ismertető anyagainkat olyan iskolák számára, akik ezt a rendszert szeretnék bevezetni e-learning felületként. A segítségnyújtás jelen helyzetben csak online lehetséges, ezért aki érdeklődik a lehetőség iránt a következő email címen jelentkezzen: csikszereda@uni.sapientia.ro” – olvasható a közleményben.
A futball sok családban nemcsak közös időtöltés, hanem érzelmi kapocs is: az eMAG kutatása szerint a futballrajongó apák 74%-a érzi úgy, hogy a sport szorosabbá teszi kapcsolatát gyermekével.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
A Duna vízszintje mindössze három centiméterrel haladta meg hétfőn este az atomerőmű működéséhez szükséges minimumot Csernavodánál – közölte a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR).
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
szóljon hozzá!