
Fotó: Iochom István
Dálnok polgármestere nemrég Bukarestben egy, az Országos Helyreállítási Alaphoz (PNRR) benyújtott és kedvező elbírálásban részesült pályázat megvalósítására írt alá támogatási szerződést több mint kétmillió lej értékben.
2023. február 16., 12:252023. február 16., 12:25
Az országos helyreállítási programba (PNRR) korábban több pályázatot is benyújtott a dálnoki tanács, ezek közül a napokban a Darkó Jenő Általános Iskola energetikai hatékonyságának növelését célzó projekt támogatását szignózták a fejlesztési minisztérium illetékesei.
A beruházás magába foglalja a tető- és az alapzat szigetelését, a pince fölötti tantermek padlószigetelését, fotovoltaikus napelemek felszerelését és a teljes vezetékrendszer – villany és internet – cseréjét. Ugyancsak a projekt részét képezi két elektromosautó-töltőállomás létesítése is, mindez 2,2 millió lejbe kerül” – számolt be lapunknak Marti István, Dálnok polgármestere. Hozzátette:
„A helyiek Csernátonba, Rétyre, Kézdivásárhelyre járnak háziorvoshoz, jóval egyszerűbb lenne, ha helyben vizsgálhatná meg őket szakember. Bízom benne, amennyiben megvalósul a tervünk, sikerül idevonzanunk egy orvost is” – adott hangot reményének az elöljáró.
Február 25-én, szombaton farsangtemetést rendeznek Dózsa szülőfalujában. „A MINTA DISZ-Dálnoki Ifjúsági Szervezet tagjai rendezik az eseményt, akik 10 órakor a gidófalvi fúvósokkal felkerekednek, és a hagyománynak megfelelően körbejárják a falut, majd 17 órakor a Dózsa-szobor előtti téren elégetik a bábut. Végül 20 órától a helyi kultórotthonban farsangi bált rendeznek” – ismertette a tervezett programot a polgármester.
Kisebb tömeg gyűlt össze csütörtökön a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának Patkó felőli bejáratánál, hogy a két éve történt épületomlás áldozataira emlékezzenek. Néma gyertyagyújtással és főhajtással idézték fel a történteket.
Befejeződött a felújítás, megnyitották a forgalom előtt a csíkszeredai Szentkirály és a Koós Károly utcákat, valamint a Hunyadi János utca bejáratát, amelyek Csíksomlyót kötik össze a Kalász-negyeddel.
Elkészült az alap, csütörtökön pedig le is terítették az első réteg aszfaltot arra az új útra, amely az Erőss Zsolt Aréna körüli parkolót tehermentesíteni a jövőben.
A kormány jóváhagyta 1,9 milliárd lej elkülönítését a költségvetési tartalékalapból az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) büdzséjének kiegészítésére, hogy bíztosítsa az egészségügyi ellátás finanszírozásának folytonosságát.
A szakszervezeti szövetségek több ezer tagja tüntet csütörtökön a Cotroceni-palota előtt a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
szóljon hozzá!