
Székelykeresztúr egyik ikonikus épülete a Zeyk Domokos-iskola székhelye, ezért szeretnék, ha eredeti állapotába lenne helyreállítva
Fotó: Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala
Mintegy 15 millió lej értékű épület-helyreállítás van folyamatban a több mint százéves székelykeresztúri Zeyk Domokos Iskolaközpontban, ahol párhuzamosan zajlanak a kinti és benti munkálatok. A cél az, hogy év végéig felhasználják az európai uniós támogatást, a további teendőket a projekt önrészéből fogják finanszírozni.
2023. december 04., 21:092023. december 04., 21:09
2023. december 04., 21:122023. december 04., 21:12
Az Európai Uniónál pályázott sikeresen a helyi önkormányzat a Zeyk Domokos Iskolaközpont 1910-ben épült székhelyének helyreállítása érdekében. A mintegy 15 millió lej értékű beruházás megvalósítását ez év elején kezdte el a kivitelező.
Koncz Hunor János, Székelykeresztúr polgármestere lapunknak elmondta, az elmúlt időszakban több fürdőt sikerült felújítani, ugyanakkor a falak rendbetétele is megtörtént a felsőbb szintek termeiben. Ott egyébként a padló kialakításán dolgoznak a szakemberek. Mindemellett teljes egészében újrafödték a tanintézmény tornatermét, továbbá a főépületen cserélték a meghibásodott cserepeket. Megépült az épületrész is, ahol a későbbiekben
A kivitelező nemrég állványokat állított fel az iskola külső falainál, hogy eltávolíthassák a korábbi festéseik nyomait.
„Egy másik projekt részeként már helyreállítottunk egy külső falat az iskolafronton, ilyen színt szeretnénk felfesteni mindenütt” – közölte az elöljáró.
Az épület középső részén látható színt fogják használni a többi falon is
Fotó: Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala
Azt is megtudtuk, a zajló munkálatok idejére a bentlakás épületébe költöztek át a tanárok és a diákok, így fennakadások nélkül folytathatják az oktatást.
Habár nem műemlék, mégis a település egyik ikonikus épülete a Zeyk Domokos-iskola székhelye, ezért szeretnék, ha eredeti állapotába lenne helyreállítva – szögezte le a polgármester. Mindez azonban nem kevés fejtörést okoz a kivitelezés során, a különböző munkafázisok elkezdését megelőzően ugyanis a tervek tisztázására van szükség. A helyzeten természetesen nem segít, hogy nem ugyanaz a vállalat tervezte a munkálatot, amely az építkezést végzi.
Emiatt a tervezettnél valamivel lassabban ment a munka, de bíznak benne, hogy év végéig még jót tudnak haladni a kivitelezéssel. Ez azért is fontos, mert a megkötött szerződést alapján
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!