
A Venczel József Szakközépiskola energetikai hatékonyságának növelésére 5,4 millió lejt fordítanának
Fotó: Sándor Csilla
Elkészült öt csíkszeredai tanintézet felújításának megvalósíthatósági tanulmánya, melyek főként az épületek energetikai hatékonyságának növelését célozzák. A dokumentációkat múlt heti ülésén fogadta el a helyi önkormányzati képviselő-testület.
2017. október 03., 10:052017. október 03., 10:05
A Kájoni János Szakközépiskola esetében 4,7 millió lejre, a Kós Károly Szakközépiskolánál 4,1 millió lejre, a Liviu Rebreanu Általános Iskolánál 3,9 millió lejre, az Octavian Goga Főgimnázium számára 3,1 millió lejre, a Venczel József Szakközépiskola számára pedig 5,4 millió lejre becsülték a munkálatok értékét az energiahatékonyságuk növelését célzó megvalósíthatósági tanulmányukban. Füleki Zoltán, Csíkszereda alpolgármestere a téma kapcsán kiemelte, európai uniós forrásokból valósítanák meg a tanulmányokba foglalt munkálatokat, ezért a napokban elküldik a pályázatot.
– sorolta az alpolgármester. Hozzátette, nemcsak ez az öt tanintézet részére pályáznak európai uniós pénzekre, hanem többek között a József Attila Általános Iskola, a Nagy Imre Általános Iskola és a Székely Károly Szakközépiskola számára is, épületeik felújítására készült megvalósíthatósági tanulmányukat a nyáron fogadta el a testület.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
szóljon hozzá!