
Egy hónappal a második félév kezdete után indul el a tanulók felzárkóztató programja. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Elkezdik az Iskola az iskola után nevű felzárkóztató programot, amely főként azoknak a gyerekeknek kíván segítséget nyújtani, akik az online oktatás ideje alatt lemaradtak a tanulásban, és pótolni szeretnének. A szülők szerdáig nyújthatják be a kérelmet, és március 8-án kezdődnek az órák. Sok esetben azonban a bizonytalanság elriasztja a szülőket ettől, mert nem biztos, hogy a gyerek saját iskolájában, saját tanáraival tudja a heti plusz öt órát végigtanulni.
2021. március 03., 12:132021. március 03., 12:13
2021. március 03., 12:152021. március 03., 12:15
Az Iskola az iskola után nevű program felzárkóztató óráira vonatkozó szabályok február 25-én jelentek meg a Hivatalos Közlönyben, és éppen attól a naptól kezdve nyújthatják be a szülők gyerekeik pótlására, felzárkóztatására vonatkozó kérelmeiket is. Március 3-áig fogadják az iskolák az igényléseket, és heti öt alkalommal lesznek megtartva a felzárkóztató órák a tanfelügyelőség által kijelölt központokban, kötelező fizikai jelenléttel. Amennyiben a szülő igényli gyereke számára ezt a lehetőséget, szerdán még megteheti egy formanyomtatvány kitöltése által.
A program azoknak a diákoknak nyújt segítséget, akiknek egyáltalán nem, vagy csak kevés lehetőségük volt az online órákon való részvételre az elmúlt hónapokban. Továbbá azoknak, akik a 2020–2021-es tanév első félévének végén bukásra állnak, vagy osztályzatok hiányában még nem tudták lezárni őket, illetve azoknak a tanulóknak is lehetőségük van részt venni, akik egyéb okokból szorulnak felzárkóztató tevékenységre, például az iskolai eredményeik javítása miatt.
A megyei tanfelügyelőségek március 5-én jelölik meg azokat a tanintézeteket, ahol zajlani fognak a felzárkóztató tevékenységek március 8-ától kezdődően – éppen egy hónappal a második félév kezdete után. Ez azt jelenti, hogy nem minden iskolában lesz erre lehetőség, csak ott ahol legalább tizenkét gyerek igényli a programon való részvételt.
Marosvásárhelyen a 7-es számú általános iskola elemi osztályaiban a tanítóknak sikerült bepótolniuk a gyerekekkel a lemaradást, így ott nem áll fenn az évismétlés veszélye, de az öt-hét osztályosok között – ők jelenleg is online tanrendben tanulnak – 18 olyan gyerek van, akit nem tudtak még lezárni első félévre.
Ennek ellenére meglepően kevés család igényelte a felzárkóztató órákat a marosvásárhelyi tanintézményben, mindössze hárman nyújtottak be kérelmet eddig – tájékoztatott Körtesi Sándor iskolaigazgató.
„Sajnos nagyon kevés igényelte ezt a lehetőséget, 510 tanulónk van, mindenkire érvényes lehetne a három megadott kritérium alapján, de eddig három leadott kérvényünk van, és szerdán lejár a határidő. Mind a 18 érintett szülőnek kiküldtük személyesen a pótlás lehetőségét, de csak hárman igénylik, nem tudom, a többiek mitől várják a csodát” – fogalmazott az iskolavezető. Szerinte annak tudható ez be, hogy
lehet, hogy egy másik negyedbe kell menniük, így azt sem lehet még tudni, hogy milyen tanárok tartják. A bizonytalanság riasztja vissza a szülőket, pedig ez jó lehetőség lenne a gyerekeknek – tette hozzá Körtesi Sándor.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
A Tulceai megyei Delta katasztrófavédelmi felügyelőság (ISU Delta) diszpécser szolgálatát az 112-es egységes segélyhívón értesítették, hogy Luncavița település közelében egy drónt észleltek, amely feltehetőleg a Cetățuia kőbánya területén zuhant le.
Büntetőfeljelentést tett és polgári félként vesz részt az eljárásban annak a Brăila megyei gyermeknek a családja, akit egy égből érkező azonosítatlan tárgy – feltehetően egy dróndarab – ütött fejbe rollerezés közben.
A rendőrség csütörtök este őrizetbe vette azt a sofőrt, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el, akik közül ketten életüket vesztették, a harmadik pedig súlyosan megsérült – jelentette be pénteken a rendőrségi szóvivő.
A hőmérséklet Románia legnagyobb részén a következő négy hétben, szeptember közepéig az ebben az időszakban megszokottnál magasabb lesz, a legnagyobb eltérések nyugaton és a középső országrészen várhatók.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
szóljon hozzá!