
Fotó: Rab Zoltán
Az állampolgárok jóléte, a települések fejlesztése, a beruházások támogatása a célja annak a programnak, amely megvalósítására rendkívüli összeg, 1,4 milliárd euró jut a 2021. és 2027. közötti időszakban, és amelyet szerda délelőtt mutatott be Marosvásárhelyen a Központi Fejlesztési Régió igazgatótanácsa.
2022. november 23., 16:522022. november 23., 16:52
Az új regionális program óriási lehetőség a Központi Fejlesztési Régió számára, ugyanakkor óriási felelősség is – összegezte Péter Ferenc, Maros Megyei Tanács elnöke, aki ezúttal a fejlesztési régió vezetőtanácsának elnökeként is jelen volt az eseményen. Mint elmondta:
Ezért is fontos – hangsúlyozta, – hogy mindenki éljen ezekkel a lehetőségekkel, pályázzon azokra a fejlesztési kiírásokra, amelyek részei a jelenlegi fejlesztési ciklusnak.
Fotó: Rab Zoltán
Ami a Székelyföldet – Kovászna, Hargita és Maros megyét – illeti, Péter Ferenc a Székelyhonnak kifejtette, leghamarabb az infrastrukturális projektek fognak elindulni, ahol minden megyének adott volt a lehetőség a pályázatok előkészítésére. „Több mint valószínű, hogy jövő év elején indulnak is a megyei utak fejlesztését célzó projektek.
Bízom benne, hogy ezt a lehetőséget mindenki kihasználja” – fogalmazott a Maros megyei tanácselnök.
Fotó: Rab Zoltán
A Marosvásárhelyen bemutatott, a 2021. és 2027. közötti fejlesztési időszakra vonatkozó program
A cél, hogy a Központi Fejlesztési Régió megyéi, települései tiszták, vonzóak legyenek, hogy az itt élő állampolgárok jól érezzék magukat, gazdaságilag, kulturálisan jól éljenek, illetve, hogy a régió vonzónak bizonyuljon az idegenfogalom számára is.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!