
Fotó: Rab Zoltán
Az állampolgárok jóléte, a települések fejlesztése, a beruházások támogatása a célja annak a programnak, amely megvalósítására rendkívüli összeg, 1,4 milliárd euró jut a 2021. és 2027. közötti időszakban, és amelyet szerda délelőtt mutatott be Marosvásárhelyen a Központi Fejlesztési Régió igazgatótanácsa.
2022. november 23., 16:522022. november 23., 16:52
Az új regionális program óriási lehetőség a Központi Fejlesztési Régió számára, ugyanakkor óriási felelősség is – összegezte Péter Ferenc, Maros Megyei Tanács elnöke, aki ezúttal a fejlesztési régió vezetőtanácsának elnökeként is jelen volt az eseményen. Mint elmondta:
Ezért is fontos – hangsúlyozta, – hogy mindenki éljen ezekkel a lehetőségekkel, pályázzon azokra a fejlesztési kiírásokra, amelyek részei a jelenlegi fejlesztési ciklusnak.
Fotó: Rab Zoltán
Ami a Székelyföldet – Kovászna, Hargita és Maros megyét – illeti, Péter Ferenc a Székelyhonnak kifejtette, leghamarabb az infrastrukturális projektek fognak elindulni, ahol minden megyének adott volt a lehetőség a pályázatok előkészítésére. „Több mint valószínű, hogy jövő év elején indulnak is a megyei utak fejlesztését célzó projektek.
Bízom benne, hogy ezt a lehetőséget mindenki kihasználja” – fogalmazott a Maros megyei tanácselnök.
Fotó: Rab Zoltán
A Marosvásárhelyen bemutatott, a 2021. és 2027. közötti fejlesztési időszakra vonatkozó program
A cél, hogy a Központi Fejlesztési Régió megyéi, települései tiszták, vonzóak legyenek, hogy az itt élő állampolgárok jól érezzék magukat, gazdaságilag, kulturálisan jól éljenek, illetve, hogy a régió vonzónak bizonyuljon az idegenfogalom számára is.
Egy kovásznai melléképületben csaptak fel a lángok kedd délután. A tűzeset során jelentős anyagi kár keletkezett, egy autó is kiégett.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
szóljon hozzá!