
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nyereményjátékot hirdetett meg az önkitöltési szakaszra vonatkozóan a nepszamlalas.ro kampányoldal, amin azok vehetnek részt, akik május 15-ig kitöltik a kérdőívet.
2022. április 28., 17:312022. április 28., 17:31
Egy iPhone-t is nyerhetnek, valamint egy interaktív oktatótáblával gyarapíthatnak egy magyar iskolát, azok, akik május 15-ig kitöltik a rájuk vonatkozó népszámlálási kérdőívet. Szerkesztőségünknek is elküldött közleményében a népszámlálás.ro csapata közölte:
A résztvevők nemcsak egy iPhone-t nyerhetnek, hanem egy interaktív oktatótáblát ajánlhatnak fel egy általuk előre kiválasztott olyan magyar nyelven (is) oktató iskolának, amely 50 százalék alatti magyar lakosságaránnyal rendelkező településen működik.
Mint arról már beszámoltunk, a népszámlálási kérdőív kitöltésének népszerűsítéséhez Csíkszeredában több kávézó is vállalta, hogy péntektől vasárnapig ingyen kávét, teát vagy üdítőt biztosít azon vendégeinek, akik saját eszközön, a kávézóban töltik ki a népszámlálási űrlapot, majd felmutatják a kitöltést igazoló emailt.

A csíkszeredai városháza ettől a hétvégétől a kávézókra is kiterjeszti a népszámlálás önkitöltéses szakaszában való részvételre buzdító kampányát.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
1 hozzászólás