
Fotó: Pinti Attila
A tervek, elképzelések szintjén tart még a csíkszeredai ipari park létrehozása, amelynek jövendőbeli területét már kijelölték. Zöldmezős beruházásokat kellene bevonzani ide, a fejlesztésbe, működtetésbe pedig szeretnék bevonni a magánszférát is.
2024. október 31., 07:572024. október 31., 07:57
Csíkszereda peremvidékén, a Rét utcától északra, egy 93 hektáros területen tervez ipari parkot kialakítani a csíkszeredai önkormányzat. Ebből egyelőre egy aszfaltozott út készült el, amely a Rét utcától Csíkcsicsó határához vezet, az ipari parknak szánt terület övezeti rendezési tervének (PUZ) készítése pedig folyamatban van.
A rendezési terv jövőben készül el – tudtuk meg Korodi Attila polgármestertől, aki szerint
Mint kifejtette, a rendezési tervben egy olyan szabályzatot határoznak meg, amely rugalmas keretek között sokféleképpen tudja modellezni a betelepülőket.
Fotó: Pinti Attila
Noha az ipari parkok esetében szinte teljes beépíthetőségre lehetne gondolni, a gyakorlat nem ezt igazolja – hozott fel székesfehérvári példákat, ahol az 50 százalékos beépíthetőségi arány is soknak tűnik, mert logisztikai problémákat tud okozni, ugyanis kamionoknak kell közlekedniük és zöldövezeteket is kell biztosítani.
A városvezető arra is kitért, szakmai egyeztetések zajlanak, azt is vizsgálják, hogy nemcsak a törvényi szabályozások, hanem a beruházások bevonzása szempontjából is mi a legoptimálisabb felállás egy ipari park működtetésére és irányítására, mennyire kell jelen legyen a közszféra, illetve mennyire kell jelen legyen már a projektmenedzsmentben a magánszféra.
Fotó: Pinti Attila
Az infrastruktúra fejlesztésére a PUZ adja majd a keretet, az energiaellátás, az ivóvíz- és szennyvízhálózatok esővíz-elvezető rendszerek, illetve a tűzoltósági tartalék tartályokat ennek alapján kell majd biztosítani. Mivel ezt az önkormányzat kezdeményezi,
– vázolta a polgármester. Korodi emlékeztetett, Magyarországon azok a legsikeresebb példák, ahol a magánszféra részt vesz az ipari parkok működtetésében.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
5 hozzászólás