
Ion Proca. Archív
Fotó: Gecse Noémi
A kormány szerdai ülésén Ion Procát nevezték ki Hargita megye prefektusának. Az olasz-francia szakos tanári végzettségű, és korábban pedagógusként is dolgozó 63 éves Proca 2012 óta a Nemzeti Liberális Párt (PNL) színeiben Hargita megyei önkormányzati képviselő, de 1996 és 2000 között helyi önkormányzati képviselőként is tevékenykedett.
2019. december 18., 17:332019. december 18., 17:33
2019. december 18., 17:342019. december 18., 17:34
Tíz évig töltötte be a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság igazgatói tisztségét, de a magánszférában is vállalt munkát.
Hargita megye korábbi prefektusa, Jean Adrian Andrei menesztését novemberben kezdeményezte a belügyminiszter, a 13A jelzésű országút Parajd és Szováta közötti szakaszán november 16-án elgázolt, súlyosan megsérült és vasárnap délig az út közelében, majd az úttesten agonizáló medve nagy nyilvánosságot kapott esete nyomán, végül megbízatása a hónap végén szűnt meg. Azóta Petres Sándor alprefektus látta el a feladatkört.

Felháborítónak tartja a kialakult helyzetet a Parajd kijáratánál szombaton este elgázolt medve kapcsán Mărmureanu-Bíró Leonárd. A Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület igazgatója szerint mindenki a vadászoktól várja a megoldást, holott az minisztériumi szinten kellett volna megszülessen még a baleset estéjén.

Menesztette tisztségéből Ion Marcel Vela belügyminiszter Hargita megye prefektusát, Jean-Adrian Andreit a Parajdnál történt medvegázolást követő helyzet nem megfelelő kezelése miatt.

Nem kapott egyelőre semmilyen hivatalos értesítést arról, hogy elkezdődött volna a tisztségéből történő eltávolítás folyamata – közölte hétfő délutáni sajtótájékoztatóján Jean Adrian Andrei, Hargita megye prefektusa.

A kormány le fogja váltani a prefektusokat és prefektus-helyetteseket, mivel minden kormánynak jogában áll kiválasztani megbízottjait a megyékben, jelentette be Ludovic Orban miniszterelnök az Olt megyei Balşon.
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, meggyőződése, hogy Románia a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása után is megőrzi Nyugat-barát irányvonalát.
Románia képes megvédeni magát a drónincidensekkel szemben, hozzávetőleg egy éven belül teljesen működőképes lesz a védelmi rendszer – jelentette ki szerdán Nicușor Dan államfő.
A képviselőház és a szenátus szerdai együttes ülésén felolvasták az Állítsuk meg a gazdaság lerombolását, a lakosság elszegényítését és az állami vagyon kiárusítását célzó Bolojan-tervet! című bizalmatlansági indítványt.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
Az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke, Dumitru Chisăliță szerint a következő napokban 9,4-9,6 lejre emelkedhet a gázolaj literenkénti ára.
2 hozzászólás