
Iohannis nem adta áldását a veszélyes medvékkel szembeni fellépést lehetővé tevő törvényre. Ismét a parlament térfelén a labda. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Visszaküldte a parlamentnek újbóli megfontolásra a veszélyes medvék elleni fellépést szabályozó, 2021/81-es sürgősségi kormányrendeletet jóváhagyó törvényt Klaus Iohannis államfő.
2022. január 10., 19:352022. január 10., 19:35
Mint ismert, a parlament által december közepén elfogadott jogszabály lehetővé tenné a veszélyes medvék elleni azonnali közbelépést a település határain belül és kívül. Az államfő többek között azt kifogásolja, hogy
– ismerteti az Agerpres.
„A parlament feladata, hogy megtalálja a méltányos egyensúlyt az emberek élethez és testi épséghez való jogának védelme és a védett fajokhoz tartozó vadállatok támadásainak megelőzése között olyan jogalkotási megoldásokkal, amelyek egyrészt biztonságos környezetet teremtenek az érintett közösségek számára, másrészt hozzájárulnak ezeknek a fajoknak a védelméhez” – fogalmazott az elnök a parlamenthez intézett igénylésében.
Iohannis hangsúlyozta továbbá, hogy a 2021/81-es sürgősségi kormányrendelet eredetileg a település határain belüli közbelépést szabályozta, a parlamentben azonban úgy módosították a jogszabályt, hogy az a település határain kívülre is érvényes legyen. Szerinte
Mindezek hiányában visszaélések történhetnek – véli. A települések határain kívüli közbelépést úgy kell szabályozni, hogy az ilyen intézkedéseket csak kivételes helyzetekben alkalmazzák, és ezek összhangban legyenek minden vonatkozó jogszabállyal, beleértve a természetes élőhelyek, valamint a vadon élő növény- és állatfajok védelméről szóló 2007/57-es sürgősségi kormányrendeletet is – nyomatékosította.
Az államfő szerint ugyanakkor a parlamentnek összhangba kell hoznia a jogszabályt a büntető törvénykönyvvel, a jelenlegi formában ugyanis a szükséghelyzet definíciója eltér a két törvényben, ami amellett, hogy problémákat okozhat az új jogszabály alkalmazásában, a büntetőjogi felelősségre vonást is megnehezíti.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
6 hozzászólás