
Fotó: Presidency
Klaus Iohannis keddi, szilveszteri üzenetében azt emelte ki, hogy Románia stabil, demokratikus, biztonságos és Európa-barát ország, megbízható partner a külföldi szövetségesei számára.
2024. december 31., 15:302024. december 31., 15:30
2024. december 31., 15:312024. december 31., 15:31
Az elnöki hivatal honlapján közzétett üzenetben – melyet az Agerpres idéz – az államfő megállapította, hogy komplikált, megvalósításokban és kihívásokban gazdag évet zár az ország, de továbbra is meggyőződése, hogy Románia stabil, demokratikus, biztonságos és Európa-barát ország, megbízható partner a külföldi szövetségesei számára.
Kifejtette, hogy az ország 2024-ben is jó irányban haladt, és csökkentette az uniós tagállamokkal szembeni lemaradásait. „Az életszínvonal és a jövedelmek tovább emelkedtek 2024-ben, bár a külső körülmények korántsem voltak könnyűek. Ugyanakkor fontos döntések előtt állunk, figyelembe véve a társadalmunkban tapasztalható jogos elégedetlenségeket.
– hangsúlyozta Klaus Iohannis.
Kifejtette azt is, hogy 2025 nagyon fontos év lesz a következő nemzedékek jövője szempontjából. A politikusoknak szerinte be kell bizonyítaniuk, hogy tanultak a 2024-es leckéből, és konkrét intézkedésekkel kell reagálniuk a társadalom igényeire.
– hívta fel a figyelmet az államfő.
Iohannis arra kérte az állampolgárokat, hogy ne veszítsék el Románia Nyugat-barát orientációjába vetett hitüket, amelyet olyan meghatározó alapértékek táplálnak, mint az igazságosság, a szabadság és a demokrácia, amelyekért sok ember az életét áldozta.
„Kívánok mindannyiuknak egy jobb, örömökkel és sikerekkel teli új évet! Boldog új évet!” – zárta üzenetét az államfő.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
1 hozzászólás