
Fotó: Veres Nándor
Iochom Zsolt Sok a szó című verseskötetét mutatják be a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtárban november 15-én 17 órától, amelyen rendhagyó módon a jelenlévők kérdéseket írhatnak a szerzőnek, közülük tízet pedig kisorsolnak, és megválaszolja.
2024. november 08., 08:402024. november 08., 08:40
Iochom Zsolt első verskötete 2019-ben Csókszereda címmel jelent meg. A kötet 120 verset tartalmaz. 2019 és 2024 között Zsolt több mint 90 antológiakötet társszerzőjeként verseket és prózákat publikált, számos irodalmi lap és magazin közölte írásait és több irodalmi pályázat nyertese is volt.
Ígéretéhez híven öt év elteltével újabb 120 verset tartalmazó kötettel jelentkezett, Sok a szó címmel, ezt ismerheti meg a közönség a novemberi bemutatón.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!