
Új vezető a tanfelügyelőség élén. Archív
Fotó: Haáz Vince
Ioan Macariét nevezte ki az oktatási minisztérium a Maros Megyei Tanfelügyelőség élére. Az új főtanfelügyelő is ideiglenes megbízatást kapott, akárcsak elődje, Maria Kozak, aki másfél hónap után mondott le tisztségéről.
2017. március 21., 17:582017. március 21., 17:58
2017. március 23., 21:252017. március 23., 21:25
A tanfelügyelőség új vezetője március 17-től tölti be hivatalosan a tisztséget, eddig a Maros megyei szakoktatás, illetve a magán- és alternatív oktatási formák szaktanfelügyelőjeként dolgozott.
Ioan Macarie is részt vett a szerdai rendkívüli tárgyaláson, amelyet a Civilek a katolikus iskoláért szülői csoport kezdeményezett a Római Katolikus Teológiai Gimnázium ügyének megoldásáért.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!