
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Interaktív kiállítás nyílik Marosvásárhelyen az Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál keretén belül november 6-án, szerdán, a Drámazónában.
2024. október 29., 12:582024. október 29., 12:58
2024. október 29., 12:592024. október 29., 12:59
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem és a Látó folyóirat együttműködéséből született Havi Dráma kezdeményezés azt tűzte ki célul, hogy kortárs drámaszövegek újszerű megelevenítésével nem megszokott helyszínekre is eljuttassa a színházat.
– írják a szervezők.
A kiállítást november 6-án, szerdán 17 órakor nyitják meg a Drámazónában (Horea utca 7.) az Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál keretén belül.
Románia legnagyobb független rövidfilm-fesztiválját idén november 6-10. között szervezik meg a marosvásárhelyi Kultúrpalotában.

Már több mint három évtizede szervezik meg Marosvásárhelyen az Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivált, idén november 6-10. között kerül sor rá a Kultúrpalotában. Aki szereti a jó filmeket, az idén is ott lesz – mutatjuk a programot.
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
szóljon hozzá!