
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Orsolya
A korábbi években októbertől februárig tartott a kutyák és macskák veszettség elleni kötelező oltása. Országos program keretében lecsökkentették ezt az időt, idén december végéig be kell oltatni a házi kedvenceket. Gyergyószentmiklóson a körzeti állatorvosi rendelő munkatársai házról házra járnak, hogy beadják a vakcinát a nyilvántartásban lévő állatoknak.
2022. november 25., 10:332022. november 25., 10:33
Minden évben egyszer kötelező a kutyák és macskák veszettség elleni oltása. A gyergyószentmiklósi körzeti állatorvosi rendelő munkatársai házról házra járnak, hogy a nyilvántartásban lévő állatoknak beadják a vakcinát, féreghajtót adjanak nekik, és amelyiknek nincs, azt azonosító csippel lássák el. Az oltás ingyenes, a féreghajtás 20 lejbe kerül állatonként.
Erre idén csak három hónapjuk van, mert megváltozott az országos stratégiai terv, amelynek értelmében december végéig be kell fejezzék a házi kedvencek veszettség elleni beoltását.
– hívta fel a figyelmet Dr. Gáll József körzeti állatorvos.
Gyergyószentmiklóson több mint 1500 kutyát tartanak nyilván, ezek mikrocsippel vannak ellátva. Akit nem találnak otthon a körzeti állatorvosi rendelő munkatársai, a gazda telefonon egyeztethet a 0266-361.623-as hívószámon, hogy mikor adhatják be az állatoknak a veszettség elleni oltást. Emellett a nem fajtiszta állatok ivartalanítása is kötelező, a beavatkozásnak a költségei a gazdát terhelik.
Jövő januárban elkezdődnek az ellenőrzések a hivatalos szervek által, és ha kiderül, hogy a keverék kutya nincs ivartalanítva, az állat nincs beoltva veszettség ellen, pénzbüntetést rónak ki.
Az egyre hatékonyabb szolgáltatói védelem mellett is fontos, hogy tudatosak maradjunk, és felismerjük a csalások árulkodó jeleit – hívja fel a figyelmet a magyarországi Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a mobilszámok hamisításával kapcsolatban.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
szóljon hozzá!