
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Elsőfokú, instabil időjárásra vonatkozó riasztást adott ki vasárnap az ország 31 megyéjére az Országos Meteorológiai Szolgálat – írja az Agerpres hírügynökség. A figyelmeztetés hétfő délelőtt tíz óráig van érvényben.
2020. június 28., 16:582020. június 28., 16:58
2020. június 28., 16:592020. június 28., 16:59
A szakemberek szerint a fenti időintervallumban a domb- és hegyvidéken, valamint a Bánságban, a Körösök vidékén, Máramarosban, Erdélyben és Moldvában átmenetileg instabillá válik az idő, gyakoriak lesznek a villámlásoktól kísért esők, jégesők és zivatarok. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 20–25, elszigetelten a 40–60 litert négyzetméterenként.
A sárga jelzésű riasztás alá tartozó megyék részben Mehedinţi, Vâlcea és Gorj, teljes egészében pedig Fehér, Argeş, Arad, Bákó, Bihar, Beszterce-Naszód, Botoşani, Brassó, Buzău, Kolozs, Krassó-Szörény, Kovászna, Galac, Hargita, Iaşi, Máramaros, Maros, Neamţ, Prahova, Szeben, Szilágy, Szatmár, Suceava, Temes, Vrancea és Vaslui megyék.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
szóljon hozzá!