
Május végére elkészül a Park szálló mögé tervezett mélygarázs terve
Fotó: Haáz Vince
Májusban két parkolóház tervét is átadják a marosvásárhelyi városvezetésnek, és elkezdődik a Színház tér mögötti, környezetbarát szempontok szerint felépítendő parkolóház tervére vonatkozó közbeszerzési eljárás. A város polgármesetrétől, Soós Zoltántól arról is érdeklődtünk, hogy mikorra várható az építkezések megkezdése.
2022. április 12., 14:022022. április 12., 14:02
2022. április 12., 14:052022. április 12., 14:05
Nemrég a marosvásárhelyi városháza sajtóirodája vázlatosan felsorolva közölte, hogy melyek azok a jelentősebb tervek, amelyeken jelenleg a város beruházási és más szakosztályain dolgoznak – többek között emeletes parkolóházak létrehozásáról is beszámoltak. Mivel a parkolóhelyek hiánya és a gépkocsik egyre gyarapodó száma komoly gondot okoz a városban, megpróbáltunk többet megtudni a tervezett parkolóházakról.
A Színház tér mögé a városvezetés innovációs központot és mélygarázst tervez építtetni, egy anyagaiban is környezetbarát épületet. Soós Zoltán polgármester ennek kapcsán elmondta, nemsokára megjelenik a pályázat kiírása.
– tudtuk meg.
Rákérdeztük, hogy mi lesz a téren azzal a kisebb magánterülettel, ami jelenleg is el van kerítve a színház háta mögötti parkolóban. Marosvásárhely polgármestere elmondta, a tulajdonosnak lehetősége volt eladni a területet a városnak, a szakértők által meghatározott áron. „A telek formája és mérete miatt alkalmatlan arra, hogy önállóan használni lehessen, nem lehet építési engedélyt kiváltani rá. Az előtanulmány jóváhagyása után elindítja a város a telek kisajátítását, hiszen ott egy közhasznú beruházás lesz. Két év múlva civilizált körülmények között parkolhatunk ott, egy többrendeltetésű épület és tér lesz a helyén.”
Amint azt Soós Zoltántól megtudtuk, a Park szálló mögötti mélygarázs terve májusban kerül átadásra, és ez már tartalmazza a Városháza és az Enescu utca, részben a Cuza Voda utca átrendezési tervét is. Az Enescu utcát végleg le fogják zárni, így lesz a városnak a Kultúrpalota előtt egy tágasabb szecessziós tere. A Városháza utca csökkentett forgalmú utcává válik. Az átalakításokkal az a céljuk, hogy részben vagy teljesen felszámolják a sok útkereszteződést, ami jelenleg lassítja a forgalmat, hiszen ezekből állandóan „szotyognak” az autók a fő utcákra.
A Tudor lakótelepen a csendőrség közelébe, a Hátszeg sétányra tervezett épület, azaz részben mélygarázs, részben felszíni garázs terve is elkészül május végéig. Ez is egy összetett terv lesz, amely nemcsak az épületre terjed ki, hanem a környező 2–3 utca forgalmának átalakítására is. Ott is szeretnék csökkenteni a parkolóhelyek számát, a zöldfelületet pedig bővíteni – ahol lehet, biciklisávot alakítanak ki, hogy élhetőbb legyen a város.
A jövő hónapban elkészülő tervek esetében a munkálatok elkezdésével kapcsolatos kérdésünkre Soós Zoltán elmondta,
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
szóljon hozzá!