
Fotó: Székelyhon
A Hivatalos Közlöny (Monitorului Oficial) első és második része elektronikus formában állandó jelleggel, ingyen elérhető lesz mindenki számára – emlékeztetett pénteken Ludovic Orban képviselőházi elnök és Liviu Moraru, a Hivatalos Közlöny igazgatója.
2021. április 02., 12:412021. április 02., 12:41
Orban pénteken látogatást tett a kiadvány székházában abból az alkalomból, hogy péntektől hatályba lép az államfő által március 31-én kihirdetett 57-es számú törvény, amely értelmében a Hivatalos Közlöny elektronikus kiadásának első és második részében megjelenő tartalmak megjelenésük napjától minden felhasználó számára szabadon és ingyenesen elérhetők, közölhetők, másolhatók és terjeszthetők.
Az erre vonatkozó javaslatot az USR–PLUS törvényhozója, Claudiu Năsui terjesztette be, célja az állampolgárok tájékoztatáshoz való jogának tiszteletben tartása és a közintézmények működésének átláthatóvá tétele – írja az Agerpres hírügynökség.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
szóljon hozzá!