
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Az Avon kozmetikai cég a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházzal együttműködve ingyenes mellrákszűrést szervez Csíkszeredában, június 16-18 között – tájékoztatott közleményben Kiss Edit, a megyei sürgősségi kórház sajtóreferense.
2019. június 14., 17:452019. június 14., 17:45
2019. június 14., 18:122019. június 14., 18:12
A közlemény rámutat, a Kaufland nagyáruház parkolójában állomásozó mobil rendelőben ingyenes mell-ultrahang vizsgálatot végeznek június 16-án 12 és 20 óra között, június 17-én 10 és 19 óra között, illetve június 18-án 10 és 19 óra között.
Ha a vizsgálat alapján indokolt, akkor a résztvevőket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba irányítják át, ahol előjegyzés alapján – a szűrővizsgálaton kapott utalvány felmutatásával – ingyenes mammográfiás vizsgálatot végeznek.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
szóljon hozzá!