
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
A melanoma világnapja alkalmából ingyenes szűrési kampány indul május 19–23. között négy Kovászna megyei városban: Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Bodzafordulón. A vizsgálat célja a betegség korai felismerése.
2025. május 09., 20:172025. május 09., 20:17
A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház által kezdeményezett programon minden öt év fölötti személy részt vehet, aki bármilyen bőrelváltozást észlelt, aggódik az egészsége miatt, vagy csupán szeretné megelőzni a bajt. A vizsgálat kizárólag a melanoma felismerésére irányul, egyéb bőrgyógyászati problémák nem képezik a szűrés tárgyát.
A szűrésen az alábbi egészségügyi intézmények és szakemberek vesznek részt:
Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház – Sepsiszentgyörgy: dr. Mild Edit, bőrgyógyász főorvos, dr. Dénes László, bőrgyógyász főorvos, valamint dr. Gál Anna, bőrgyógyász szakorvos;
Kézdivásárhelyi Municípiumi Kórház: Dr. Orosz-Fekete Eszter, bőrgyógyász szakorvos;
Kovásznai Városi Kórház és a Bodzafordulói Városi Kórház: dr. Kelemen Orsolya, bőrgyógyász szakorvos.
Az érdeklődők a kórházak Facebook- és weboldalain közzétett linken keresztül online regisztrálhatnak. A vizsgálatra a személyi igazolványon kívül nincs szükség egyéb dokumentumra. A helyek száma korlátozott.
A szűrőkampány idei mottója: A bőröd megvéd, te megvéded? Ezzel az üzenettel szeretnék hangsúlyozni, hogy a figyelem és a rendszeres szűrés életet menthet – önmagunk és szeretteink érdekében.
A program hivatalos partnere a Sepsiszentgyörgy Metropoliszövezet.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
szóljon hozzá!